Zaproszenie na szkolenie dot rozwiązywania sporów w środowisku pracy

Home  >>  mediacja  >>  Zaproszenie na szkolenie dot rozwiązywania sporów w środowisku pracy

Zaproszenie na szkolenie dot rozwiązywania sporów w środowisku pracy

14
gru,2014

off

Kancelaria Prawnej Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy sp. k. oraz Centrum Porozumień Biznesowych zapraszają na warsztat dot metod rozwiązywania sporów w środowisku pracy. Warsztat dedykowany jest pracodawcom, w tym kadrze zarządzającej, managerom
działów zasobów ludzkich i osobom odpowiedzialnym za sprawy personalne w firmach.
Dlaczego warto wziąć udział w spotkaniu?
Spory pracownicze – niepokoją, martwią i powodują ból głowy. Najchętniej uniknęlibyśmy konfrontacji z nimi, lecz są nieodzownym elementem naszego życia zawodowego, a w związku z tym to nie sam konflikt jest istotą rzeczy, lecz sposób jego rozwiązania. Tyle ile ludzi, tyle punktów widzenia, wartości, sposobów działania i stylów reagowania. Jak w tym tyglu temperamentów i preferencji zachować spokój i kto odpowiada za jego utrzymanie? Jaka jest rola managera, a jaka HRu? Im większa organizacja tym większe prawdopodobieństwo ujawniania się konfliktów wewnętrznych. Jak w takich sytuacjach zadbać o pozytywny wizerunek pracodawcy na rynku?
Zapraszamy Państwa na spotkanie warsztatowe, podczas którego omówimy kwestie związane ze sporami pracowniczymi zarówno od strony prawnej, emocjonalnej, jak i wizerunkowej. Podczas warsztatów będą Państwo mieli również okazję poznać kilka prostych technik mediacyjnych, które ułatwią Państwu radzenie sobie samodzielnie z konfliktami wewnętrznymi.

Termin i czas spotkania:
16 stycznia 2015 r. w godzinach 9 – 12.30
(zastrzegamy możliwość przedłużenia czasu trwania w zależności od długości dyskusji)
Miejsce szkolenia
Wrocław, pl. Solny 16 (budynek Starej Giełdy) – sala konferencyjna SDZLEGAL – I piętro.
Wartość spotkania
Cena za spotkanie dla jednej osoby wynosi 100 PLN + podatek VAT.
UWAGA!!! Niniejsze zaproszenie na spotkanie nie jest kierowane do przedstawicieli kancelarii prawnych, firm doradczych oraz innych podmiotów, które zawodowo trudnią się udzielaniem porad klientom. Z tego względu zastrzegamy sobie możliwość odmowy przyjęcia zgłoszenia konkretnego uczestnika.
Zgłoszenia (ze wskazaniem nazwisk uczestników i firmy) prosimy kierować na adres:
wojciech.zając@sdzlegal.pl

O prowadzących:
Wojciech Zając
Radca prawny, partner kierujący działem prawa pracy w Kancelarii Prawnej Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy sp. k. działającej w międzynarodowej sieci Schindhelm.

Jest autorem szeregu artykułów, opracowań i wykładów z zakresu zbiorowego i indywidualnego prawa pracy, m.in. czasu pracy, problematyki związkowej, równego traktowania pracowników i mobbingu. Stale współpracuje jako wykładowca z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową, Brytyjsko Polską Izbą Handlową oraz Dolnośląskim Forum HR.

W zakresie prawa pracy doradza i prowadzi działalność szkoleniową głównie dla przedsiębiorstw z udziałem kapitału zagranicznego. Reprezentuje swoich Klientów przed sądami pracy oraz organami kontroli pracy. Uczestniczył w licznych projektach związanych z inwestycjami „green field”, negocjacjami regulaminów i porozumień zbiorowych, zwolnieniami grupowymi i restrukturyzacjami zatrudnienia, a także w rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

Dominika Błażewicz
Mediator w sprawach cywilnych (gospodarczych, pracowniczych i indywidualnych), psycholog społeczny i specjalista HR z 8-letnim doświadczeniem zawodowym w obszarze sprzedażowym, finansowym i automotive. Coach i trener umiejętności interpersonalnych.
Mediator uprawniony do prowadzenia postępowań mediacyjnych w sprawach karnych dorosłych i dla nieletnich przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. Autor bloga poświęconego mediacji biznesmediator.pl oraz właściciel firmy mediacyjnej Centrum Porozumień Biznesowych biuromediacji.pl
Katarzyna Gospodarowicz
Radca prawy, LL.M. German and Polish Law, specjalista z zakresu prawa pracy w Kancelarii Prawnej Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy sp. k. działającej w międzynarodowej sieci Schindhelm.

W Kancelarii specjalizuje się w zakresie różnych form transgranicznego zatrudnienia na terenie Unii Europejskiej.
Jest autorem licznych publikacji z zakresu prawa pracy i współpracuje w tym zakresie z takimi dziennikami jak Rzeczpospolita czy Gazeta Prawna oraz miesięcznikiem Pracownik Samorządowy.

Comments are closed.